02.11.2024

УЗД органів черевної порожнини

Пройти у нас ультразвукову діагностику Ви можете до призначення лікаря-фахівця. Це дозволить заощадити Вам та Вашому лікарю час, швидше поставити діагноз і вчасно призначити відповідне лікування.

УЗД черевної порожнини – один із найпростіших, доступних та ефективних способів діагностувати стан органів, розташованих у цій галузі.

УЗД органів черевної порожнини дозволяє досліджувати печінку, жовчний міхур та жовчовивідні протоки, підшлункову залозу, селезінку та допомагає визначити наявність таких захворювань, як кісти, каміння всередині органів, запальні процеси та новоутворення. Висока ефективність та інформативність процедури гарантована достатньою щільністю та розміром кожного органу для проведення чіткого та точного ультразвукового сканування.

Коли потрібно робити УЗД органів черевної порожнини?
при болях у животі будь-якої локалізації;
при підвищеному газоутворенні;
при відчутті гіркоти у роті; відчутті тяжкості у правому підребер’ї;
при наявності проблем із травленням: відрижка, печія, запори, проноси, нудота, зниження апетиту, зниження або збільшення у вазі;
при наявності проблем зі шкірою обличчя або тіла (різні висипання, почервоніння, телеангіектазія, свербіж шкіри);
при підозрі на доброякісні чи злоякісні пухлини;
за наявності хронічних захворювань органів травлення;
після травм черевної порожнини;
під час підготовки до операції, після операцій на органах черевної порожнини
УЗД черевної порожнини показує:
Розмір, форму та структуру печінки, цироз, збільшення, жирове переродження печінки (жировий гепатоз).
Наявність каменів у жовчному міхурі, запалення жовчного міхура (холецистит) або закупорки жовчних проток.
Зміна розміру селезінки (як збільшення, і зменшення), наявність у ній утворень.
Захворювання підшлункової залози (дифузне збільшення розмірів – при набряку під час запалення, дифузна чи осередкова зміна її структури).
Пухлини органів черевної порожнини.
Наявність забитих місць внутрішніх органів після травми.
Наявність вільної рідини у черевній порожнині (асцит).
Аневризму черевної аорти, яка може бути пульсуюче пухлиноподібне утворення в черевній порожнині (це стане показанням для додаткового обстеження).
Як готується до УЗД черевної порожнини?
Безпосередньо перед проведенням процедури дослідження рекомендується не їсти протягом 4-6 годин. Якщо Ви приймаєте якісь лікарські препарати, попередьте про це лікаря УЗД.

Не забудьте! правильна підготовка до УЗД черевної порожнини та нирок дозволяє отримати якісний результат та провести правильну діагностику можливих порушень.

Час дослідження – 15 – 30 хвилин. Висновок лікаря ультразвукової діагностики видається відразу після закінчення дослідження.

Протипоказання
Цей метод дослідження є безболісним та не має протипоказань. УЗД черевної порожнини можна проводити дітям та вагітним жінкам, оскільки ультразвук нешкідливий, не пошкоджує тканини організму.

Порушення в роботі органів черевної порожнини складають значну частину від усіх дитячих патологій, і багато відхилень можуть довгий час ніяк не проявляти себе. У нашому медичному центрі “Радамед” ви також можете зробити УЗД черевної порожнини дітям будь-якого віку.

Зверніть увагу: Ви можете провести ультразвукову діагностику органів черевної порожнини до призначень лікаря-фахівця – це дозволить заощадити час. Лікарі нашого центру, які проводять ультразвукові дослідження, мають достатній досвід роботи з дітьми, що гарантує точність діагностики.