19.07.2024

УЗД Гінекологія

Ви можете пройти у нас ультразвукову діагностику до призначення лікаря-фахівця. Це дозволить заощадити Вам та Вашому лікарю час, швидше поставити діагноз і вчасно призначити відповідне лікування.

Усі дослідження абсолютно безпечні для здоров’я. Висновок лікаря ультразвукової діагностики видається відразу після закінчення дослідження.

Показання до ультразвукового дослідження органів малого тазу у жінок – найрізноманітніші:
порушення менструального циклу (нерегулярні місячні, міжменструальні кров’янисті виділення, відсутність або затримка місячних); болі внизу живота
порушення менструального циклу (нерегулярні місячні, міжменструальні кров’янисті виділення, відсутність чи затримка місячних)
безпліддя
міома матки (УЗД-контроль раз на півроку)
менопауза. При менопаузі доцільним є проведення профілактичного УЗД як мінімум 1 раз на рік з метою раннього виявлення групи ризику раку ендометрію (внутрішнього шару матки).
УЗД органів малого тазу у жінок включає дослідження матки і придатків (гінекологія). Ультразвукове дослідження в гінекології проводиться двома способами: трансабдомінально (дослівно через живіт, через передню черевну стінку) і трансвагінально (з введенням ультразвукового датчика в піхву). Жінкам, які живуть статевим життям, правильніше виконувати обидва дослідження. Останнім часом існує думка, що трансвагінальне дослідження відповідає на всі питання. Це не так. Два ці методи взаємодоповнюють один одного.

Відносним протипоказанням до проведення процедури є виражене запалення піхви у жінок.

Для жінок гінекологічне УЗД бажано проводити на 5-7 день менструального циклу (першим днем ​​є перший день місячних), при підозрі на ендометріоз – на 22-24 день циклу.

Підготовка до дослідження та час проведення
Дівчатам і дівчаткам (дівчинкам) виконується дослідження тільки через передню черевну стінку через наповнений сечовий міхур. Для цього необхідно випити півлітра рідини (2 склянки води) за годину до дослідження. Не треба випивати два літри, т.к. це дискомфортно, і може призвести до перерозтягування сечового міхура та гіршого зображення.

Час проведення дослідження = 15-30 хвилин. Висновок фахівця видається після закінчення всього дослідження.