19.07.2024

Гінеколог-ендокринолог

Лікар гінеколог-ендокринолог займається діагностикою та лікуванням захворювань жіночої статевої системи, пов’язаних із порушеннями гормонального фону. Допомога цього фахівця може знадобитися в будь-якому віці, у тому числі дівчатам, які ще не почали вести статеве життя.

Всі процеси, що відбуваються в жіночому організмі, пов’язані зі статевими гормонами. Статеве дозрівання, вагітність і пологи, грудне вигодовування, менопауза – все це пов’язано зі зміною рівня гормонів та чутливості тканин до них. Гормони частково визначають зміни фігури, розміри молочних залоз жінки, особливості оволосіння. Під впливом розвиваються вторинні статеві ознаки.

Статеві гормони також впливають на репродуктивні плани жінки. Естрогени необхідні для статевого розвитку та підготовки репродуктивної системи до вагітності. Прогестерон – головний гормон, який відповідає за успішне запліднення та за подальший перебіг вагітності. Його недолік може стати причиною викидня або безпліддя. Про гормональний дисбаланс може сказати і нестабільний менструальний цикл, і розвиток гормонозалежних захворювань, і навіть зміни настрою та психоемоційного стану.

Природне згасання роботи яєчників чи перенесена операція призводять до появи клімактеричного синдрому. Він супроводжується зміною роботи внутрішніх органів, і навіть змінами емоційно-поведінкової сферы. Гінеколог-ендокринолог може допомогти як при ендокринних захворюваннях, так і за природних вікових змін.

Своєчасне звернення до фахівця допоможе швидко виявити та скоригувати навіть незначні порушення роботи ендокринної системи, виправити гормональне тло та нормалізувати загальне самопочуття.