22.04.2024

Дерматолог

Для дорослих та дітей
Проблеми зі шкірою рано чи пізно виникають у будь-якої людини. Епітелій (шкіра), будучи найбільшим із органів людського тіла, виконує цілий комплекс функцій, найважливіші з яких – захисна та дихальна. Дерматолог – фахівець, який займається захворюваннями шкіри.

Що лікує лікар-дерматолог
Беручи на себе більшу частину проблем, пов’язаних із впливом навколишнього середовища, шкіра наражається на небезпеку прояву різних інфекцій, онкологічних новоутворень. Сліди на ній залишають температурні та інші дії. Шкіра також страждає від будь-яких внутрішніх неполадок в організмі, піддається старінню. Майже кожен чинник порушення роботи шкіри належить до компетенції дерматолога.

Що лікує лікар-дерматолог:

захворювання шкіри та нігтів, викликані грибковими збудниками (мікроспорія, трихофітія, епідермофітія тощо);
захворювання шкіри вірусного походження (герпес, рожевий лишай, оперізуючий лишай, папіломи тощо);
інфекційні ураження шкіри – імпетиго;
нейродерміти, екземи та дерматити алергічного походження;
запальні та соматичні захворювання потових та сальних залоз (себорея, іт.д.);
паразитарні ураження шкіри (короста, використання нематод);
кропив’янку;
шкірні висипання та ураження, що виникли внаслідок захворювань внутрішніх органів (розлади шлунково-кишкового тракту, паразитарні ураження внутрішніх органів, такі як трихінельоз, онхоцеркоз, тунгіоз, шистосоматоз), впливу лікарських та токсичних речовин, різні ураження шкіри, що виникають при ВІЛ-інфекції;
вугровий висип, проблеми підліткової шкіри;
ексудативний діатез;
псоріаз.
До списку того, що лікує дерматолог, можна додати ще й проблеми косметологічного характеру, а також деякі шкірні патології, здатні призвести до онкологічних захворювань.